Orbitreki

Orbitrek (rower eliptyczny, trenażer eliptyczny) to rodzaj sprzętu treningowego, który idealnie sprawdzi się w ćwiczeniach cardio. Zapewnia on trening ogólnorozwojowy, ponieważ podczas ćwiczeń na orbitreku nie tylko angażujemy mięśnie nóg, ale także takie partie ciała jak brzuch, ręce i plecy. Orbitrek zapewnia ruch eliptyczny, który odciąża stawy. Jest to urządzenie, które nie tylko spala kalorie i poprawia kondycję, ale i ujędrnia ciało. Decydując się na orbitrek domowy warto dostosować go do wagi oraz wzrostu potencjalnego użytkownika.

Opór

Ustawienie odpowiedniego oporu pozwala na morderczy trening, albo lekką rozgrzewkę. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest elektroniczna regulacja w uchwytach. Dzięki temu bez odrywania rąk od kierownicy można dostosować poziom ćwiczeń do własnych potrzeb. Funkcja ta sprawia, że regulacja intensywności treningu jest jeszcze łatwiejsza i szybsza. Dokonując zakupy orbitreka, zwróć uwagę na system oporu. Magnetyczny, elektromagnetyczny i indukcyjny zapewni cichą pracę urządzenia. Możesz więc trenować tak intensywnie, jak chcesz, nawet gdy za ścianą śpią domownicy.

Koło zamachowe

Wyróżniamy trenażery z przednim oraz tylnym kołem zamachowym. Modele z przednim kołem zapewnią wąski rozstaw nóg, dzięki czemu krok będzie bardzo naturalny. Z kolei koło z tyłu spowoduje, że cały mechanizm znajdzie się między płozami, co może być mniej komfortowe dla użytkowników o wzroście poniżej 160 cm i seniorów. Jeśli chodzi o wagę koła zamachowego, to już 7 kg zapewni płynną i bezpieczną jazdę oraz optymalny ruch po elipsie.

Rozstaw i regulacja podestów

Niektóre modele zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach o różnym wzroście. Naturalne jest, że wyższa osoba będzie robiła dłuższy krok. Dzięki regulowanym podestom stóp bez wysiłku można dostosować długość kroku do użytkownika. Duże znaczenie może mieć również rozmiar buta. W tym wypadku im szerszy i bardziej przestronny podnóżek tym bardziej komfortowe użytkowanie.

Odpowiedni współczynnik Q (rozstaw podestów) na poziomie ok. 10 cm zagwarantuje naturalny ruch nóg. Nieliczne modele oferują regulację kąta nachylenia płóz. System elektryczny umożliwi regulację kąta rampy za pomocą nawet 20 różnych poziomów. Regulowane stopnice nie tylko urozmaicają trening i zapewniają niezrównany komfort, ale także umożliwiają oddziaływanie na różne grupy mięśni.

Wyświetlacz

Im większy, tym bardziej czytelny. Jednak bez względu na wielkość każdy ekran powinien dostarczać czytelnych informacji zwrotnych dotyczących treningu: czas, dystans, spalone kalorie, prędkość, obroty na minutę, tętno, poziom oporu.

Programy treningowe

Ćwiczenia na orbitreku angażują wszystkie partie mięśniowe, a liczne programy treningowe umożliwiają ćwiczenia o zróżnicowanej intensywności. Z łatwością spalisz zbędne kalorie lub po prostu zadbasz o swoją kondycję. Wiele modeli oferuje także szeroki wybór gotowych, wgranych treningów, które zadbają o to, aby czas spędzony na orbitreku nigdy nie był monotonny i dopasowany możliwości użytkownika. Średnia ilość programów dostępna w standardowym modelu wynosi ok. 10.

Składana rama

Jeśli szukasz sprzętu do użytku domowego, to powinieneś zwrócić uwagę na składaną ramę. Pozwala ona zaoszczędzić miejsce, a w niektórych przypadkach możesz schować orbitreka w pozycji pionowej za szafę lub pod łóżko. Proces ten ułatwią również rolki transportowe, dostępne w większości kompaktowych modeli. Dzięki nim po zakończonym treningu bez problemu przesuniesz urządzenie w dowolne miejsce, tak by odzyskać domową przestrzeń.

Modele powyżej 10 000 zł

Rosnąca kategorią orbitreków są sprzęty premium, których ceny zaczynają się od 10 000 zł i rosną w górę. Czym charakteryzują się te modele?

Mogą mieć na przykład dwie pary uchwytów, z których jedna jest stała, a druga - ruchoma. Wybierasz więc uchwyt podczas treningu w zależności od tego czy jednocześnie chcesz trenować górne partie ciała, czy nie. Niektóre modele mierzą tętno za pomocą czujników wbudowanych w uchwyty lub poprzez pas piersiowy, zawarty w zestawie. Standardowo w orbitrekach można spotkać wyświetlacze z niebieskim podświetleniem i o przekątnej 5,5". W modelach premium są to kolorowe ekrany LCD o wielkości np. 10,1". Zapłacisz również więcej jeśli zależy Ci na zintegrowanych głośnikach i wysokiej jakości odtwarzanej muzyki, wi-fi, przyjemnym powiewie za sprawą wbudowanego wentylatora lub funkcji ładowania bezprzewodowego telefonu.
Producent
zamknij
Orbitrek  Body Sculpture BE 6792
0 zł
Orbitrek Body Sculpture BE 6792
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Body Sculpture
1349,00 zł
Kup
Bowflex Max Total 40
0 zł
Orbitrek Bowflex Max Total 40
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Bowflex
11999,00 zł
Kup
Bowflex Max Trainer SEi
Orbitrek Bowflex Max Trainer SEi
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Bowflex
8888,00 zł
Kup
BH Fitness Inertia G815R LED 16"
0 zł
Orbitrek elektromagnetyczny BH Fitness Inertia G815R LED 16"
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:BH Fitness
19990,00 zł
Kup
Gymost E12 Turbo
Orbitrek elektromagnetyczny Gymost E12 Turbo
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Gymost
9900,00 zł
Kup
Gymost Luce E20
Orbitrek elektromagnetyczny Gymost Luce E20
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Gymost
5990,00 zł
Kup
Zipro Heat
0 zł
Orbitrek elektromagnetyczny Zipro Heat Iconsole+ BLUETOOTH
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Zipro
1199,00 zł
Kup
Zipro Heat
0 zł
Orbitrek elektromagnetyczny Zipro Heat WM Iconsole+ BLUETOOTH
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Zipro
1099,00 zł
Kup
Zipro Wave
0 zł
Orbitrek elektromagnetyczny Zipro Wave
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Zipro
949,00 zł
Kup
Zipro Wave White
0 zł
Orbitrek elektromagnetyczny Zipro Wave White
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Zipro
949,00 zł
Kup
Finnlo E-Glide SR
Orbitrek Finnlo E-Glide SR
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Finnlo
10999,00 zł
Kup
Finnlo E-Glide SRT
Orbitrek Finnlo E-Glide SRT
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Finnlo
12999,00 zł
Kup
Finnlo Loxon
Orbitrek Finnlo Loxon
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Finnlo
5799,00 zł
Kup
Finnlo Loxon XTR BT
Orbitrek Finnlo Loxon XTR BT
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Finnlo
6799,00 zł
Kup
Finnlo Maximum
Orbitrek Finnlo Maximum EL 8000
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Finnlo
15999,00 zł
Kup
logo 4Swisslogo ABSlogo Adidaslogo Allrightlogo Alltologo Allto Camplogo AQUATONElogo Axer Sportlogo Bacha Sportlogo BH Fitnesslogo BlackWheelslogo Body Bikelogo Body Sculpturelogo Bowflexlogo Bremsheylogo Campingazlogo Circle Fitnesslogo Colemanlogo Concept 2logo CORNILLEAUlogo Cruiserlogo CurvePlatelogo Cybologo DEERMAlogo Dunloplogo Dutch Mountainslogo DWS Sportlogo EcoWellnesslogo Energetic Bodylogo Enerologo Enero Fitlogo ENEROCAMPlogo EXITlogo Finnlologo First Degreelogo Flow Fitnesslogo FunFitlogo Garettlogo Goaliathlogo GoPrologo Gymostlogo Haakalalogo Hammerlogo Hertz Fitnesslogo HMSlogo Hop-Sportlogo Horizon Fitnesslogo HUDORAlogo iFitlogo Insportlinelogo INTEXlogo Iron Bodylogo Keiserlogo Kettlerlogo King Camplogo KingSmithlogo Krone Sportlogo L.A. Sportslogo LIFETIMElogo Looplogo Marbologo Marcylogo Marteslogo Matrix Fitnesslogo Mobotlogo MOTUSlogo Nautiluslogo Nilslogo Nils Camplogo NordicTracklogo Offlanderlogo Olpranlogo One Fitnesslogo OVICXlogo PEMElogo Pliantlogo Polarlogo Power Platelogo PowerBladelogo PROFORMlogo Reeboklogo Rocklandlogo Roidmilogo Royokamplogo SAPPHIRElogo Saska Gardenlogo Schwinnlogo Segwaylogo SENSE7logo SKYlogo SOLElogo Solexlogo Spaldinglogo Spenserslogo SPINNINGlogo Spokeylogo Sponetalogo Sportoplogo Tecnovitalogo TOORXlogo Trexologo Trikkelogo Tunturilogo URBOGYMlogo Vision Fitnesslogo Vizarilogo WaterRowerlogo WeeRidelogo Wilsonlogo Wishlogo Workerlogo W-Teclogo Xblitzlogo Xterralogo Xylologo Yeticoollogo York Fitnesslogo Zipro

Zapisz się do newslettera