Rowery poziome

Rower treningowy poziomy (nazywany również rowerkiem leżącym) to znakomita alternatywa dla tradycyjnych rowerów stacjonarnych. Jest to popularne narzędzie do ćwiczeń wzmacniających i rehabilitacyjnych. Niski próg wejścia i półleżąca pozycja jest idealnym rozwiązaniem dla osób po urazach czy z problemami kręgosłupa. Jazda na rowerze poziomym zapewnia skuteczne i efektywne ćwiczenia kardio, które angażują głównie mięśnie nóg, pośladków i brzucha. Jest maszyną pomocną przy sesjach wspomagających odchudzanie, modelujących, poprawiających kondycję. Korzystanie z roweru nie wymaga specjalistycznych umiejętności, a dość szybko przynosi zamierzone efekty.

Konstrukcja

Rower stacjonarny poziomy charakteryzuje wygodne, szerokie siodełko ze zintegrowanym podparciem lędźwiowym, a pedały znajdują się na równi z linią kierownicy. Dzięki temu korzystać z niego mogą osoby, które potrzebują dodatkowej stabilizacji. Ważne by siodełko miało możliwość regulacji – pozwoli to jak najlepiej dostosować swoją pozycję treningową. Ponadto, ze względu na swoje umiejscowienie, nacisk siodełka na krocze jest znacznie mniejszy, niż w przypadku roweru pionowego, a to ma zdecydowany wpływ na poprawę komfortu jazdy. Dodatkowo szeroka podstawa stabilizuje rower i zapobiega ewentualnym przechyleniom, tak by każdy ruch był pewny i bezpieczny. Trenowanie w pozycji półleżącej odciąża kręgosłup, chroni stawy i gwarantuje szczególnie wygodny trening.

Napęd

Na rynku znajdziemy modele o różnym rodzaju napędu – najczęściej będzie to napęd magnetyczny i elektromagnetyczny. Najbardziej zaawansowany, ale też zdecydowanie rzadziej spotykany jest napęd indukcyjny, który charakteryzuje się właściwie bezawaryjnym działaniem. Każdy z nich jednak sprawi, że urządzenie będzie pracować płynnie i cicho.

Waga

Rower poziomy jest szczególnie polecany osobom o dużej wadze. Niektóre modele gwarantują bezpieczny trening użytkownikom o wadze aż 150 kg. Dzięki otwartej ramie z niskim wejściem (dostęp z poziomu podłogi) swobodnie mogą z niego korzystać osoby o różnej sprawności i w różnym wieku, także seniorzy.

Programy treningowe

Rower stacjonarny poziomy umożliwia również wielozadaniowe treningi, co oznacza, że można łączyć jazdę na rowerze z innymi aktywnościami, takimi jak oglądanie ulubionego serialu. Funkcjonalne programy treningowe jak np. sterowane mocą, dystansem lub tętnem HRC pozwalają zwiększyć efektywność treningów i wyciągać z nich więcej korzyści, zapewniając jednocześnie różnorodność ćwiczeń.

Czujniki tętna

Czujnik tętna przybierają z reguły dwie postacie – są zamieszczone w uchwytach lub w pasie do pomiaru tętna. Dzięki nim możesz kontrolować swój aktualny puls na wyświetlaczu i poprowadzić trening tak, by był jeszcze wydajniejszy.

Komputer z wyświetlaczem LED

Właściwie każdy model został wyposażony w komputer, który precyzyjnie mierzy dane treningowe i prezentuje je na czytelnym wyświetlaczu LED. Najważniejsze z nich to pokonany dystans, czas, prędkość czy liczba spalonych kalorii.

Kompatybilność

Dla wielu użytkowników ważnym aspektem będzie możliwość połączenia z tabletem, smartfonem czy iphonem za pośrednictwem Bluetooth. Dzięki temu można trenować na alpejskich szlakach, w stolicach wszystkich krajów oraz innych, ciekawych miejscach na całym świecie. Można też zapisywać swoje wyniki w celu kontroli efektywności treningów, a także dzielić się nimi w mediach społecznościowych.

Przechowywanie

Domowe rowery stacjonarne zaprojektowano z myślą o niewielkich przestrzeniach. Kompaktowa konstrukcja pozwala na przechowywanie roweru w domu. Rower poziomy może być składany lub wyposażony w stojak.

Dodatki

W zależności od modelu, rowery stacjonarne mogą być wyposażone w dodatkowe udogodnienia. Niektóre z nich mają wbudowane wentylatory, które dają przyjemne uczucie lekkiego powiewu podczas treningu. Uchwyt na tablet, bidon czy ręcznik to niezwykle przydatny dodatek, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupów.
Producent
zamknij
inSPORTline Rapid RMB
Poziomy Rower inSPORTline Rapid RMB
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Insportline
1819,00 zł
Kup
inSPORTline Varis
Poziomy Rower Trenigowy inSPORTline Varis
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Insportline
1489,00 zł
Kup
BH Fitness Inertia H775R Led 16"
Rower poziomy BH Fitness Inertia H775R Led 16"
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:BH Fitness
13990,00 zł
Kup
Circle Fitness R8
Rower poziomy Circle Fitness R8
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Circle Fitness
9678,00 zł
Kup
Cybo R3000
Rower poziomy Cybo R3000
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Cybo
8990,00 zł
Kup
Rower poziomy Finnlo Maximum RB8000
Rower poziomy Finnlo Maximum RB 8000
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Finnlo
11999,00 zł
Kup
inSPORTline Halimed
Rower poziomy inSPORTline Halimed
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Insportline
6189,00 zł
Kup
inSPORTline inCondi R60i
Rower poziomy inSPORTline inCondi R60i
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Insportline
3819,00 zł
Kup
Kettler Ride 300 R
Rower poziomy Kettler Ride 300 R
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Kettler
4990,00 zł
Kup
Kettler Tour 600 R
0 zł
Rower poziomy Kettler Tour 600 R
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Kettler
5990,00 zł
Kup
Schwinn 590R
0 zł
Rower poziomy Schwinn 590R
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Schwinn
5999,00 zł
Kup
Rower poziomy Sole by Hammer R92
Rower poziomy Sole by Hammer R92
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:SOLE
10199,00 zł
Kup
Spokey Specus
0 zł
Rower poziomy Spokey Specus
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Spokey
999,00 zł
Kup
Vision Fitness R60
Rower poziomy Vision Fitness R60
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Vision Fitness
15999,00 zł
Kup
Zipro Easy
0 zł
Rower poziomy Zipro Easy
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Zipro
949,00 zł
Kup
Zipro Glow
0 zł
Rower poziomy Zipro Glow Iconsole+ Bluetooth
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Zipro
1999,00 zł
Kup
Zipro Glow
0 zł
Rower poziomy Zipro Glow WM Iconsole+ BLUETOOTH
Wysyłka najczęściej 24h.Producent:Zipro
1999,00 zł
Kup
logo 4Swisslogo ABSlogo Adidaslogo Allrightlogo Alltologo Allto Camplogo AQUATONElogo Axer Sportlogo Bacha Sportlogo BH Fitnesslogo BlackWheelslogo Body Bikelogo Body Sculpturelogo Bowflexlogo Bremsheylogo Campingazlogo Circle Fitnesslogo Colemanlogo Concept 2logo CORNILLEAUlogo Cruiserlogo CurvePlatelogo Cybologo DEERMAlogo Dunloplogo Dutch Mountainslogo DWS Sportlogo EcoWellnesslogo Energetic Bodylogo Enerologo Enero Fitlogo ENEROCAMPlogo EXITlogo Finnlologo First Degreelogo Flow Fitnesslogo FunFitlogo Garettlogo Goaliathlogo GoPrologo Gymostlogo Haakalalogo Hammerlogo Hertz Fitnesslogo HMSlogo Hop-Sportlogo Horizon Fitnesslogo HUDORAlogo iFitlogo Insportlinelogo INTEXlogo Iron Bodylogo Keiserlogo Kettlerlogo King Camplogo KingSmithlogo Krone Sportlogo L.A. Sportslogo LIFETIMElogo Looplogo Marbologo Marcylogo Marteslogo Matrix Fitnesslogo Mobotlogo MOTUSlogo Nautiluslogo Nilslogo Nils Camplogo NordicTracklogo Offlanderlogo Olpranlogo One Fitnesslogo OVICXlogo PEMElogo Pliantlogo Polarlogo Power Platelogo PowerBladelogo PROFORMlogo Reeboklogo Rocklandlogo Roidmilogo Royokamplogo SAPPHIRElogo Saska Gardenlogo Schwinnlogo Segwaylogo SENSE7logo SKYlogo SOLElogo Solexlogo Spaldinglogo Spenserslogo SPINNINGlogo Spokeylogo Sponetalogo Sportoplogo Tecnovitalogo TOORXlogo Trexologo Trikkelogo Tunturilogo URBOGYMlogo Vision Fitnesslogo Vizarilogo WaterRowerlogo WeeRidelogo Wilsonlogo Wishlogo Workerlogo W-Teclogo Xblitzlogo Xterralogo Xylologo Yeticoollogo York Fitnesslogo Zipro

Zapisz się do newslettera